آزادسازی سواحل تحت تصرف گیلان

آزادسازی سواحل تحت تصرف گیلان، درخواست از وزیر نیرو برای تکمیل پروژه ها، به گزارش گیلان جاب، به نقل از خبرگزاری تسنیم: اسدالله عباسی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع آزادسازی سواحل استان، کارگروهی در مرکز استان و شهرستان‌ها جهت بررسی وضعیت سواحل استان تشکیل می‌شود و گزارش آن را نیز مورد رصد قرار می‌‌دهیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه 79 کیلومتر از سواحل استان در 243 نقطه تحت تصرف نهادها و سازمان‌های دولتی و خصوصی قرار دارد تصریح کرد:

آن تعداد از نهادها که جزو زیرمجموعه استانداری و وزارت کشور محسوب می‌شوند از امروز طبق قانون ملزم به عقب‌نشینی و آزادسازی حریم 60 متر شدند.

آزادسازی سواحل تحت تصرف گیلان

عباسی با اشاره به ضرورت استفاده بهینه و درست از سواحل استان خاطرنشان کرد:

در مقابل هر گونه کوه‌خواری، جنگل‌خواری و ساحل‌خواری در استان خواهیم ایستاد و اجازه دست‌اندازی به بیت‌المال و حریم انفال را به فرصت‌طلبان و سودجویان نمی‌دهیم.

به نقل از تحریریه گیلان جاب:

وی با بیان اینکه به دستگاه‌های دولتی و خصوصی برای آزادسازی حریم سواحل و عمل طبق قوانین در این بخش، فرصت یک ماهه داده شد ابراز داشت:

مواهب طبیعی استان باید برای استفاده همگان در دسترس باشد و با اجرای طرح سالم‌سازی دریا مورد بهره‌برداری قرار‌ گیرد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه در زمینه تخریب اماکن و ابنیه حریم سواحل براساس قوانین تصمیم‌گیری می‌شود تصریح کرد:

در گام بعدی، آزادسازی سواحل تصرفی نیروهای انتظامی و نظامی که زیرمجموعه وزارت کشور قرار دارند نیز در دستور کار است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه نتایج اقدامات مذکور از طریق صدا و سیما اطلاع‌رسانی می‌شود افزود: با همکاری تمامی بخش‌ها از جمله قوه مجریه، قضاییه و مقننه بایستی در اجرای تصمیمات مذکور گام برداریم تا کار به درستی انجام شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *