افزایش شهرستان های نارنجی کرونایی

افزایش شهرستان های نارنجی کرونایی

افزایش شهرستان های نارنجی کرونایی، به گزارش گیلان جاب، به نقل از خبرگزاری تسنیم: تا روز گذشته شهرستان لاهیجان تنها شهرستان نارنجی کرونایی استان گیلان بود که روز گذشته رودبار نیز به رنگ نارنجی درآمد

سویه امیکرون کرونا با سرعت در استان گیلان در حال افزایش است و با پیش‌روی خود در سطح شهرستان‌های استان سبب تغییر رنگ‌بندی کرونایی شهرستان‌ها شده و در روزهای آینده باید منتظر تغییرات بیشتری نیز باشیم.

به نقل از تحریریه گیلان جاب:

طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال حاضر 2 شهرستان‌ گیلان نارنجی، یک شهرستان آبی و مابقی شهرستان‌ها در رنگ‌بندی زرد کرونایی قرار دارد این در حالی است که تا هفته‌های گذشته همه شهرستان‌های استان گیلان آبی بودند.

افزایش شهرستان های نارنجی کرونایی

تا روز گذشته شهرستان لاهیجان تنها شهرستان نارنجی استان بود که روز گذشته رودبار نیز به رنگ نارنجی درآمد و به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با توجه به روند افزایشی آمار، باید منتظر قرمز شدت شهرستان باشیم.

طبق آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان 500 بیمار سرپایی کرونایی روز گذشته در استان گیلان مورد مداوا قرار گرفتند که تعداد این بیماران نسبت به آمار بیماران سرپایی کرونایی در مدت مشابه هفته گذشته افزایش 5 برابری را نشان می‌دهد.

علاوه بر این شمار کل بستری‌شدگان کرونایی و بیماران جدید کرونایی نیز روند افزایشی را طی ‌می‌کند و 75 بیمار کرونایی جدید در شبانه‌روز گذشته در بیمارستان‌های استان گیلان بستری شدند که با شیوع سویه جدید قطعاً در روزهای6 آینده این تعداد افزایش می‌یابد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر در پی شیوع امیکرون شهرهایی نظیر رامسر در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت و این قرمز شدن شهرهای مجاور احتمال قرمز شدن شهرهای استان گیلان در روزهای آینده را افزایش می دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *