افزایش پایگاه‌های واکسیناسیون در رشت

افزایش پایگاه‌های واکسیناسیون در رشت

افزایش پایگاه‌های واکسیناسیون در رشت، سرهنگ پاسدار سید اکبر قاسمی درباره مجموعه اقدامات سپاه در راستای کنترل پیک کرونا در گیلان اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون سپاه و بسیج کاملاً در کنار و خدمت مردم بودند و این را جزو وظایف خود می‌دانیم.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت خاطرنشان کرد: سلامتی مردم اولویت بسیج و سپاه بوده و هست به همین جهت سپاه از زمان شیوع کرونا در عرصه‌های مختلف نظیر ضدعفونی کردن کوچه‌ها و معابر، کمک به کادر درمان در بیمارستان‌ها و همراهی با آنان‌ ورود پیدا کرد.

قاسمی با اشاره به دیگر اقدامات بسیج و سپاه در این عرصه عنوان داشت: از طرفی کمک‌هایی نظیر اهدای ماسک به بیمارستان‌ها، اعطای 171 کپسول اکسیژن به بیمارستان‌ها و کمک‌های مومنانه و انجام طرح مواسات برای کمک به آسیب‌دیدگان از کرونا از جمله اقدامات سپاه بود.

افزایش پایگاه‌های واکسیناسیون در رشت

وی افزود: همچنین کار بزرگی که بسیج و سپاه به آن ورود کرد و دانشگاه علوم پزشکی به تنهایی قادر به انجام آن نبود، غربالگری و واکسیناسیون بود که بنا به درخواست رییس دانشگاه علوم پزشکی استان و حمایت‌های فرماندهی سپاه گیلان سردار عبدالله‌پور برای انجام طرح شهید سلیمانی نیز اقدام کردیم.
به نقل از تحریریه گیلان جاب:

قاسمی با بیان اینکه دو مرحله طرح شهید سلیمانی اعم از غربالگری و واکسیناسیون، بسیجیان به صورت جهادی ورود کردند و توانستند در آن مقطع پیک کرونا را  کنترل کنند گفت: در رشت پایگاه‌های مقاومت و گروه‌های جهادی را برای تسریع در انجام واکسیناسیون پای کار آوردیم.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت تصریح کرد: در اوایل اجرای طرح واکسیناسیون کرونا مرکز بهداشت در رشت با 5 تا 6 مرکز واکسیناسیون گروه‌های هدف را انجام می‌داد که تجمعات در آن بسیار زیاد بود از این رو مراکز واکسیناسیون بسیاری در پایگاه‌ها و مساجد رشت ایجاد کردیم.

وی اذعان داشت: در این راستا 31 پایگاه با کمک هیئت امنا و امام جماعت مساجد و حمایت پایگاه‌ها در مساجد راه‌اندازی کردیم که از اقدام جهادی بسیجیان فعال در این حوزه که شب و روز در مساجد مشغول واکسیناسیون مردم بودند کمال تقدیر و تشکر را دارم.

قاسمی با اشاره به اینکه دو مرکز واکسیناسیون شبانه‌روزی واکسیناسیون را در رشت ایجاد کردیم که اکنون به دلیل کم شدن مراجعات ساعت فعالیتشان کم شده است گفت: با افزایش تعداد پایگاه‌ها در شهرها سعی داریم تا مردم در هر منطقه‌ای که هستند به سهولت به مراکز واکسیناسیون دسترسی داشته باشند.

وی افزود: با اقدام جهادگرانه بسیجیان برای انجام واکسیناسیون اکنون چندین ماه است که گیلان در تزریق واکسن رتبه نخست کشور را دارد و بدین سبب تندیس و تقدیرنامه‌ای به جهت کنترل پیک کرونا و پوشش‌دهی خوب واکسیناسیون در استان از وزیر بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعطا شد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه اکنون درصد بالایی از مردم گیلان و رشت در برابر کرونا واکسینه شدند افزود: از حمایت‌های مرکز بهداشت رشت و بسیجیان که بدون هیچ حمایتی مانند دفاع مقدس جهادی پای کار آمدند کمال تشکر را دارم حضور جوانانی که همچنان به ارزش‌های انقلاب جهت خدمت به مردم پایبند هستند از رویش‌های انقلاب است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *