ایجاد کارگروهی برای احیای تالاب انزلی

ایجاد کارگروهی برای احیای تالاب انزلی

ایجاد کارگروهی برای احیای تالاب انزلی، به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، اسدالله عباسی ظهر امروز در جلسه کمیته مدیریت تالاب‌ انزلی افزایش رسوبات را علت گسترش حریم تالاب خواند و اظهار داشت:

عامل ایجاد وضعیت کنونی تالاب انزلی عدم آبخیزداری در تالاب است.

استاندار گیلان افزود:

راه نجات تالاب نیازمند کار کارشناسی علمی و دقیق است زیرا تصمیمات امروز باید با در نظر داشتن حیات و زندگی آینده مردم پیرامونی تالاب باشد لذا کارگروهی با رویکرد جهادی برای احیای تالاب انزلی ایجاد شود.

عباسی با بیان اینکه با ادامه روند فعلی به جایی نمی‌رسیم خاطرنشان کرد:

سازمان‌ها و اداره‌های مختلف در این سال‌ها وارث تصمیمات نابخردانه افرادی بودند که امروز کار را برای ما سخت کرده است و گامی برای احیای تالاب انزلی برنداشتند.

ایجاد کارگروهی برای احیای تالاب انزلی

وی گفت: ایجاد شرکت مادر تخصصی و پیگیری این امر به صورت ملی‌، یکی از پیشنهادات است و اکنون نیازمند اراده و حمایت‌های ملی هستیم زیرا عملکرد مسئولان برای احیای تالاب عرصه را برای مردم، سخت و زندگی را برای آبزیان و پرندگان آن محدوده سمی کرده است.

استاندار گیلان افزود:‌

خدمت به روستاییان اطراف تالاب انزلی وظیفه ما است و اجازه دست‌اندازی در این منطقه را به هیچ احدی نمی‌دهیم و مقابل اقدامات سوء استفاده‌گران می‌ایستیم همچنین تعیین حد بستر تالاب باید طبق کنوانسیون رامسر باشد.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه اداره‌کل آبخیزداری استان گیلان باید رودخانه‌های آبریز به تالاب انزلی را مدیریت کند خاطرنشان کرد:

پیشگیری از افزایش رسوب‌گذاری در تالاب انزلی ضرورت دارد و باید مورد توجه متولیان امر قرار گیرد.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این جلسه گفت:

برای احیای تالاب بین‌المللی انزلی در بودجه سال‌های گذشته ردیف اعتباری ملی دیده شده بود و اولویت و اهمیت احیای تالاب انزلی یک گام جلوتر از سایر تالاب‌های کشور است.

احمدرضا لاهیجان‌زاده با بیان اینکه 2 هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار توسط وزارت نیرو در حوزه آب و فاضلاب پیش‌بینی شده عنوان کرد:

طرح‌های احیای تالاب انزلی در قالب این پروژه آورده شده است و اعتبارات لازم متناسب با این طرح‌ها پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش تسنیم سیدکاظم دلخوش نماینده صومعه‌سرا  احمد دنیامالی نماینده بندرانزلی و محمدرضا احمدی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست به بیان دیدگاه‌های خود درباره اهمیت تالاب انزلی و ضرورت احیای آن پرداختند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *