تصاویر حیات وحش دیلمان

تصاویر حیات وحش دیلمان

تصاویر حیات وحش دیلمان، علی فرهی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار گفت:

دوربین‌های تله‌ای تعبیه شده توسط مامورین یگان حفاظت محیط زیست رودبار در منطقه شکار ممنوع دیلمان و درفک، تصاویر شگفت انگیزی را از حیات وحش این منطقه در طول شب و روز به ثبت رسانده اند.

به نقل از تحریریه گیلان جاب:

این تصاویر شامل گونه‌های ارزشمندی، چون پلنگ، شوکا و خرس است که با توجه به شناخت کارشناسان و محیط بانان و همیاران محیط زیست، از منطقه توسط یک دوربین و تنها ظرف مدت ۳۰ روز در پاییز سال جاری به ثبت رسیده است.

تصاویر حیات وحش دیلمان

او افزود: این تصاویر زیبا که بوسیله یک دوربین و تنها در یک نقطه از منطقه طی فصل پاییز به ثبت رسیده است بیانگر تنوع زیستی غنی و ارزشمند این زیستگاه می‌باشد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار گفت:

بیش از ۲۰ درصد از عرصه منطقه شکار ممنوع درفک در محدوده شهرستان رودبار واقع شده است که این عرصه‌ها زیستگاه حیات وحش بسیار ارزشمندی از جمله گونه‌هایی مانند مرال، شوکا، پلنگ، خرس قهوی ای، گرگ، گراز است که به همت محیط بانان و همیاران محیط زیست که اکثرا از بومیان مناطق بوده اند روند رو به رشدی را تجربه میکند.

علی فرهی افزود:

با دستور دکتر کفایی مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان، پیگیری‌های لازم به منظور ارتقاء سطح حفاظت منطقه در حال پیگیری و انجام است و این قابلیت در منطقه به چشم می‌خورد که به زودی شاهد افزایش سطح کیفی حفاظت از شکار ممنوع به حفاظت شده باشیم.

تصاویر حیات وحش دیلمان

او تصریح کرد:

از همکاری دوتن از همیاران پرتلاش شهرستان بنام‌های عظیم غلامی و حسین آقایی که در ثبت این تصاویر بسیار تلاش کردند، همچنین از پرسنل و محیطبانان دلسوز و مردم فهمیم شهرستان رودبار که با تلاش بی وقفه امنیت مناسبی را برای بقای این تنوع زیستی کم نظیر فراهم آورده اند، صمیمانه تقدیر و تشکر می‌گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *