3 مطالبه مهم مردم از استاندار جدید گیلان

اسدالله عباسی استاندار جدید گیلان

3 مطالبه مهم مردم از استاندار جدید گیلان

3 مطالبه مهم مردم از استاندار جدید گیلان: در تاریخ 6 آبان 1400 در مراسم معارفه اسدالله عباسی استاندار جدید گیلان، نماینده ولی‌فقیه در گیلان اظهار کرد: خدمت در نظام اسلامی جزو افتخارات ماست، رهبر انقلاب این نوع خدمات را افتخاری برای خود می‌دانستند.

در طی بیش از هزار سال از ورود شیعه به جامعه، داشتن چنین حکومتی به نام اسلام جزو اندیشه و آمال بود اما امروز چنین ساختاری در کشور شکل گرفته که خدمت در چنین عرصه‌ای جزو افتخارات آن است.

 

آیت‌الله رسول فلاحتی: مردم گیلان بیش از هشت هزار شهید تقدیم انقلاب کردند و مردمی ولایت‌مدار هستند و در طول تاریخ دومین نقطه محل توجه اولاد اهل بیت (ع) گیلان بود که مردمی صبور دارد.

فلاحتی با بیان اینکه بیش از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و باید به بخش‌های گوناگون استان توجه ویژه می‌شد، گفت: ما در گیلان ظرفیت‌های بالقوه فراوانی داریم و هنوز می‌توانیم در بسیاری از حوزه‌های کشاورزی قطب کشوری باشیم اما تنها چیزی که عاید استان شد مسافرت سالانه میلیونی گردشگران شد و در سایر حوزه‌ها عقب ماند.

 

تالاب انزلی

تالاب انزلی یک مسئله ملی است و از استانداری جدید می‌خواهیم این موضوع را در سطح یک پروژه ملی معرفی کنند و نیز موضوع سراوان را با جدیت پیگیری کنند تا مسئله پسماند استان پس از سال‌های متمادی حل و رفع شود. 

نماینده ولی فقیه در گیلان حل مشکلات دو رودخانه و پسماند و تالاب انزلی را از اولویت‌های استان دانست، وی با بیان اینکه مدیران باید سیاستمدار و فهمیم باشند اما از سیاست‌بازی به دور باشند، تصریح کرد: مردم به مسؤولانی دل داده‌اند که در بین مردم حضور داشته باشند و دردشان را بفهمند و اجازه ندهند دردهای مردم و مشکلت ملتهب شوند، به فردی رأی دادند که پس از مشکلات بنزین در جایگاه‌ها حضور به هم رساند و با آن‌ها گفت‌وگو کنند.

وی اسدالله عباسی را یکی از سرمایه‌های گیلان دانست و افزود: عباسی دارای سابقه خوبی در عرصه مدیریتی در سطح کلان بوده و انتخاب استاندار بومی برای گیلان بارقه امید را در مردم این استان ایجاد کرد.

 

اسدالله عباسی استاندار جدید گیلان

مختصری در مورد استاندار گیلان

اسدالله عباسی استاندار جدید گیلان

تحریریه گیلان جاب: اسدالله عباسی در سال 1340 در استان گیلان و در روستای هلوکله بخش چابکسر، شهرستان رودسر به دنیا آمد، وی دوران تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در “دوران محله” سپری کرد و برای ادامه تحصیلات متوسطه به دبیرستان شهید بهشتی رفت و موفق به اخذ دیپلم شد.

عباسی برای ادامه تحصیل به مرکز تربیت معلم ورامین رفت و از سال 1361 به عنوان معلم در روستاهای اشکورات، گیری، پرندان، لرده و آسیاب دره به آموزش کودکان و نوجوانان پرداخت.

وی پس از 5 سال برای ادامه تحصیل به تهران رفت و با طی مراحل تحصیلات عالیه در سال 1368 مدرک کارشناسی علوم تربیتی را دریافت کرد.

با ادامه تحصیلات تکمیلی در سال 1376 موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد فلسفه و تربیت و پس از 12 سال در 1388 دکتری تعلیم و تربیت و برنامه ریزی شد.

مدیریت مراکز آموزشی به مدت ۱۶ سال، تدریس در مراکز آموزشی، مراکز تربیت معلم و ضمن خدمت فرهنگیان به مدت ۶سال، مدرس آموزش خانواده استان تهران، مدرس مجتمع‌های آموزشی ایثارگران و جانبازان استان تهران، تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به مدت ۱۰ سال از مهم ترین سوابق کاری استاندار جدید گیلان است.

وی همچنین عضو هیئت امنای دائمی دانشگاه گیلان به مدت چهار سال، عضو شورای راهبردی ستاد تحول بنیادین آموزش و پرورش، عضو شورای راهبردی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، عضو کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور، عضویت در کمیته ملی آموزش و توسعه پایدار کمیسیون ملی یونسکو در ایران و عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات (فاوا) ریاست جمهوری دولت دهم را نیز در کارنامه خود دارد.

اسدالله عباسی در سال ۱۳۸۲ نامزد انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی برای حوزه انتخابی املش و رودسر شد و با اعتماد و رای مردم به مجلس راه یافت.

استاندار جدید گیلان پیشتر نیز نمایندگی مردم در شهرستان های یاد شده را در دوره هفتم و هشتم مجلس شورای  اسلامی را نیز بر عهده داشت.

اسدالله عباسی در مدت فعالیت خود به عنوان نمایندگان مردم شهرستان های املش و رودسر از مناسبی همچون رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات، عضو ناظر شورای عالی آموزش و پرورش، رئیس فراکسیون فرهنگیان، رئیس فراکسیون گردشگری، نائب رئیس فراکسیون تعاون و نائب رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی برخوردار بود.

نائب رئیسی گروه بین االمللی کشورهای جهان در مجلس هشتم، رئیس گروه دوستی ایران و چین ، رئیس هیات اعزامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سمینار اتحادیه بین المجالس به کشورهای ژاپن، کره جنوبی، مالزی و سنگاپور از دیگر سمت های اسدالله عباسی در مجلس شورای اسلامی بوده است.

اسدالله عباسی در سال ۱۳۹۱ سمت معاونت توسعه و مدیریت منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را عهده دار شد و از بهمن ۱۳۹۱ به عنوان سرپرست این وزارتخانه از سوی رییس جمهور وقت منصوب شد.

اسدالله عباسی در سال ۹۲ با اخذ اکثریت آرای نمایندگان مجلس، رای اعتماد نمایندگان ملت برای تصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را کسب کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *